Kiedy ?
20 kwietnia 2024 r. godz. 9.00
Gdzie ?
Hotel Gromada Warszawa
Centrum (Sala Malwa),
Pl. Powstańców Warszawy 2
PROGRAM KONFERENCJI
9.00 – Rejestracja uczestników.
10.00 – 11.00 – Panel wprowadzający: Kim był dla nas Krzysztof Karoń? Udział biorą: Dariusz Rozwadowski, Robert Zawadzki oraz Jakub Zgierski. Prowadzący: Arkadiusz Stelmach.
11.00 – 11.30 – Przerwa kawowa.
11.30 – 12.30 – Kultura kontra Antykultura. Udział biorą: Mariusz Paszko, Arkadiusz Stelmach oraz Tomasz Antoni Żak. Prowadzący: Jakub Zgierski.
12.30 – 13.30 – Od marksizmu do globalizmu. Udział biorą: Bartosz Kopczyński, Jan Wojciech Kubań oraz Jerzy Szczepkowski. Prowadzący: Arkadiusz Stelmach.
13.30 – 14.30 – Przerwa na lunch.
15.30 – 16.30 – Geneza XX-wiecznych rewolucji. Udział biorą: Jan Przybył, Michał Pytel oraz Stanisław Żuławski. Prowadzący: Jakub Zgierski.
16.30 – 17.30 – Wykład O. Jana Pawła Strumiłowskiego OCist: Kościół katolicki wobec zjawiska Antykultury. Wprowadzenie do prelekcji: Arkadiusz Stelmach oraz Jakub Zgierski.
17.30 – 18.00 – Przerwa kawowa.
18.00 – 19.00 – Emisja nigdy nieopublikowanego wywiadu z Krzysztofem Karoniem. Wprowadzenie do emisji filmu: Arkadiusz Stelmach oraz Jakub Zgierski.
19.00 – Zakończenie i podsumowanie konferencji.
Uwaga!
Sugerowana darowizna na wsparcie konferencji to 200 zł. Osoby, które dokonają tej darowizny, otrzymają egzemplarz „Encyklopedii Antykultury” w twardej oprawie.
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na specjalną konferencję „Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia”, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 9.00-19.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2).
Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie zostało poświęcone problematyce antykultury w kontekście życia i twórczości śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela i autora przełomowej pozycji „Historia antykultury”. Wymieniona książka, która została wydana w 2018 roku, wprowadziła oryginalną, niezwykle odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Publikacja bez wątpienia wywarła duży wpływ na szeroko rozumiane środowisko konserwatywne w Polsce. Nie tylko przyczyniła się do zmiany sposobu postrzegania przez opinię publiczną wielu negatywnych zjawisk społeczno-kulturowych, ale również zainspirowała do pracy publicystów i naukowców.
Dość powiedzieć, że w podobnym czasie swoją książkę „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” napisał historyk Dariusz Rozwadowski, który nawiązywał w niej do internetowej twórczości śp. Krzysztofa Karonia. Natomiast w lutym 2023 roku, na krótko przed śmiercią, autor „Historii antykultury” miał okazję być świadkiem premiery „Encyklopedii Antykultury”, czyli pracy zbiorowej jego współpracowników, a i w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu autorów postanowiło w ten sposób twórczo rozwinąć przemyślenia i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając zarazem hołd staraniom, które podjął na przestrzeni kilku ostatnich lat publicznej działalności.
Co więcej, w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja zmierzająca się z problematyką antykultury, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. To jest z kolei praca łącząca w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem, czyli globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.
Serdeczne zapraszamy do rejestracji na konferencję.
Uwaga ilość miejsc ograniczona!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
im. Ks. Piotra Skargi
ul. Augustiańska 28
31-064 Kraków
antykultura2024@piotrskarga.pl
Kontakt z nami
+48 667 305 301
antykultura2024@piotrskarga.pl
Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.